Tipareste acest articol
Home / 112 / Accident cumplit pe DN2A, Constanta-Slobozia. Doi bărbați aflați pe o motocicletă au murit după ce s-au izbit puternic de un buldoexcavator.foto

Accident cumplit pe DN2A, Constanta-Slobozia. Doi bărbați aflați pe o motocicletă au murit după ce s-au izbit puternic de un buldoexcavator.foto

Doi bărbaţi au murit vineri seară după ce şoferul unui buldoexcavator a ieşit de pe un drum secundar pe DN2A, Constanta-Slobozia, fără să acorde prioritate şi a lovit în plin o motocicletă ce se deplasa regulamentar, informează Inspectoratul Poliţiei Judeţene (IPJ).

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN2A (E60Constanţa – Slobozia, pe raza localităţii Dorobanţu, judeţulConstanţa, a avut loc un accident rutier în care au fost implicate o motocicletă şi un buldoexcavator. În urma impactului, cele două persoane de pe motocicletă au suferit leziuni grave. Circulaţia rutieră este oprită pe ambele sensuri. Din păcate, în urma impactului, cei doi bărbaţi care se aflau pe motocicletă au decedat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *