Tipareste acest articol
Home / Stiri / Corul Madrigal revine la Constanța cu evenimentele „Ave Maria”

Corul Madrigal revine la Constanța cu evenimentele „Ave Maria”

În perioada 11 – 16 august 2023, Corul Național de Cameră „Madrigal – Marin Constantin”, Programul Național Cantus Mundi și Primăria Municipiului Constanța invită publicul la seria de evenimente desfășurate sub egida „Ave Maria”, pe Faleza Cazinoului din Constanța.
După impactul celor două Spectacole Extraordinare susținute de Corul Madrigal în vara anului 2022, Corul Madrigal continuă parteneriatul de succes cu Primăria Municipiului Constanța și desfășoară nu mai puțin de 6 evenimente în aer liber, care vor marca anul acesta Ziua Marinei Române și Sfânta Maria la malul Mării Negre:

  • 12 – 13 și 15 – 16 august, de la ora 21:00, 4 reprezentații ale Spectacolului Extraordinar „Ave Maria”, dirijori Anna Ungureanu și Cezar Verlan, invitat special Marius Manole;
  • 11 și 14 august, de la ora 19:00, 2 concerte Cantus Mundi Fest Constanța, susținute de copiii din corurile Programului Național Cantus Mundi, alături de 6 trupe și vedete ale muzicii rock, pop și folk: Vunk, Lora, Andrei Zamfir & Doru Trașcău (trupa The Mono Jacks), Ducu Bertzi, Mircea Baniciu și Emeric Imre.

Toate cele 6 spectacole și concerte se vor desfășura pe Faleza Cazinoului Constanța – Farul Genovez, în zona grupului statuar Mihai Eminescu.
Detalii despre acces și bilete se actualizează online pe platformele www.bilete.ro și www.blt.ro, precum și pe website-ul Corului Madrigal – www.madrigal.ro.
Spectacolele Extraordinare „Ave Maria” desfășurate pe 15 și 16 august sunt co-produse de Corul Național de Cameră „Madrigal – Marin Constantin” și Primăria Municipiului Constanța. Intrarea este liberă, pe bază de rezervare pe https://www.bilete.ro/ave-maria-la-constanta-corul-madrigal-si-marius-manole/.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *