
Traficul rutier se desfășoară cu mari dificultăți, duminică, pe DN 39 Constanța – Vama Veche, după ce un accident în care au fost implicate patru autoturisme s-a produs între Eforie Nord și Agigea, în județul Constanța.
Din fericire, în urma impactului nu au fost înregistrate victime, însă circulația este afectată semnificativ. Potrivit Centrului INFOTRAFIC, traficul este restricționat pe banda a doua a sensului de mers către Constanța, autovehiculele circulând doar pe prima bandă.
Pentru fluidizarea circulației, o parte din trafic este deviată pe DN 39A, către Autostrada A4 Ovidiu – Agigea.
În zonă se circulă în condiții de aglomerație, fiind formate coloane de autovehicule pe ambele sensuri de mers. Șoferii sunt sfătuiți să manifeste răbdare, să respecte indicațiile polițiștilor și să ia în calcul întârzieri considerabile dacă tranzitează această porțiune de drum.
Jurnal de Dobrogea Stiri online
